Czy blachodachówka na dach jest na pewno dobrym pomysłem?

Dach to bardzo ważny element konstrukcyjny każdego budynku. Nie warto na nim oszczędzać, ponieważ raz zbudowany służy nam przez wiele lat. Chroni mieszkańców i użytkowników nieruchomości przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, a także przed zawaleniem się całej konstrukcji. Właściwy wybór materiału na dach oraz jego wykonanie, są niezwykle ważnym etapem budowy domu. Najlepiej przed dokonaniem zakupu i zleceniem montażu przeanalizować różne oferty pokryć dachowych, zweryfikować ich wady i zalety, po czym rozsądnie podjąć swoją decyzję.

Aktualnie zauważyć można, że coraz więcej inwestorów decyduje się na wybór blachodachówki. Blachodachówka obecnie dostępna jest w przeróżnych wersjach (modułowa, w arkuszach), bogatej kolorystyce, z powłokami ochronnymi lub bez i w rozmaitych wariantach (walory dekoracyjne). Ponadto nie kosztuje zbyt wiele i nabyć ją można w naprawdę atrakcyjnych cenach. Oprócz tego dużą zaletą blachodachówki jest prosty montaż, który wykonać można już w dwie osoby.

Podstawowe zalety blachodachówki

Blachodachówka jest stosunkowo tanim materiałem, w porównaniu do innych opcji (dachówka ceramiczna), nie wymaga dużego nakładu finansowego, a dzięki temu ma dużo zwolenników. W odróżnieniu od tradycyjnych dachówek jest dużo lżejsza, przez co jest łatwiejsza w transporcie oraz montażu. Lekkość blachodachówki pozwala na jej montaż w budynkach starych i nie posiadających specjalnej (wzmocnionej) więźby dachowej. Dodatkowym atutem jest gładkość materiału, która pozwala swobodnie osuwać się pokrywie śnieżnej i chroni dach przed korozją i niszczeniem.

Podstawowe wady blachodachówki

Pierwszą wadą blachodachówki jest fakt, że nie sprawdza się ona dobrze przy pokryciu skomplikowanych dachów (arkusze). Wiele modeli blachodachówek dostępnych jest w sprzedaży w postaci arkuszów, przez co podczas montażu pozostaje wiele odpadów. Do dachów o zróżnicowanej konstrukcji najlepiej używać blachodachówki modułowej (małe rozmiary blachodachówki pozwalają na lepsze dopasowanie i eliminują ilość odpadów).

Aktualnie dostępna na rynku blachodachówka ma różne powłoki ochronne i wyciszające. Najtańsze modele blachodachówki nie chronią mieszkańców lub użytkowników przed hałasem dobiegającym zewnątrz lub powstającym w  wyniku opadów (deszcz, grad). Blacha generuje dźwięki pod wpływem warunków atmosferycznych (kurczenie i rozszerzanie). Podczas intensywnych opadów, krople odbijają się od blachy i powodują nieprzyjemny dźwięk. Jednak z tym problemem można sobie poradzić wybierając grubszą i chronioną powłokami blachodachówkę lub umieszczając warstwę specjalnej folii, która wytłumi niepożądane dźwięki, a także stanie się idealną warstwą izolacyjną.

Blachodachówka GOLD  od firmy Traffic

Blachodachówka GOLD to obecnie najpopularniejszy materiał na pokrycia dachowe, który oferowany jest przez renomowaną firmę Traffic. Blachodachówki oznaczone logiem Traffic to gwarancja trwałości i jakości na lata. Tworzone są z dbałością o każdy detal, dostępne w przeróżnych wersjach kolorystycznych i rozmaitych wzorach.

Blachodachówka GOLD współcześnie cieszy się największą popularnością, wynika to między innymi z jej właściwości i atrakcyjnej ceny. Produkowana jest z dobrej jakości blachy o grubości 0,5 milimetra. Dostępna w szerokiej palecie kolorów, dzięki temu umożliwia dopasowanie pokrycia dachowego do każdego budynku.  Odznacza się trwałością, lekkością oraz modnym designem. Blachodachówka GOLD jest do nabycia w dwóch wariantach: powłoka połysk o grubości 25 mikronów i powłoka mat o grubości 35 mikronów. Dodatkowo przy jej zakupie udzielana jest 10-letnia gwarancja.

Blachodachówka GOLD to doskonała alternatywa dla ciężkich i drogich ceramicznych blachodachówek. Może być układana na starych dachach o nie najwyższej jakości więźbie dachowej, jak również na nowych budynkach. Dane techniczne blachodachówki Gold to między innymi:

  •       szerokość kryjąca – 1100 mm
  •       szerokość całkowita – 1170 mm
  •       wysokość profilu – 39 mm
  •       długość modułu – 350 mm
  •       maksymalna zalecana długość arkusza – 6450 mm
  •       minimalna długość arkusza – 500 mm

Stworzona jest blachy powlekanej, dzięki temu ma wydłużoną żywotność i zabezpiecza stal przed korozją. Blachodachówka GOLD jest pokryta poliestrem  (plastizol, pural), który chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, nadaje wyjątkowo kolor blasze. Posiada warstwę podkładową stosowaną w celu przygotowania blachy na najważniejszą powłokę organiczną, warstwę wygładzająca, która umożliwia położenie kolejnej powłoki wiążącej oraz warstwę cynku 275 g/m2 (20 µm) stosowaną w celu osiągnięcia bardzo dobrych własności antykorozyjnych.

Pozostaw komentarz