Czy garaż drewniany to dobry pomysł?

Aktualnie garaże drewniane podobnie, jak inne obiekty produkowane z drewna cieszą się rosnącą popularnością. Wbrew licznym negatywnym opiniom, drewno doskonale radzi sobie ze szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i potrafi zapewnić wysokiej jakości ochronę.

Za najbardziej wytrzymałe garaże drewniane uznawane są obiekty produkowane z drewna iglastego pochodzącego z odległych regionów np. Skandynawii. Na szczególną uwagę zasługują sosny skandynawskie, które rosną w surowym klimacie, przy wyjątkowo niskich temperaturach i silnym wietrze, dzięki zahartowaniu stają się trwałym i odpornym surowcem budowlanym.

Garaże drewniane mogą być lokalizowane na działkach letniskowych, w przydomowy ogrodach oraz różnych innych miejscach wymagających estetycznego i modnego pomieszczenia gospodarczego.

Garaż drewniany, a garaż z blachy

Jeszcze kilka lat temu większość osób wybierała garaże z blachy np. takie: https://www.konstal-garaze.pl/sklep/szukaj/garaze-blaszane. Jednak rosnąca świadomość ekologiczna oraz wpływ nowoczesnych trendów sprawiły, że moda uległa zmianie. Znacznie częściej zauważyć można drewniane garaże. Cieszą się one popularnością, ponieważ ich produkcja i montaż są szybkim oraz ekologicznym procesem. Firmy zajmujące się sprzedażą gotowych garażów drewnianych w krótkim czasie i z łatwością wytwarzają poszczególne elementy składowe. Najczęściej samodzielnie dostarczają je w wskazane miejsce i w zależności od potrzeb klienta wykonują montaż.

Garaż drewniany jest znacznie atrakcyjniejszy pod względem wyglądu od garażu wykonanego z blachy. Drewniana konstrukcja przypomina mały domek letniskowy i bez problemu wkomponowuje się w przyrodnicze otoczenie. Ponadto jest dużo bardziej trwała i solidniejsza od metalowej formy. Blaszane garaże najczęściej są mało stabilne i nie gwarantują ochrony przed zimnem. Postawienie samochodu w garażu z blachy w okresie zimowym, może skutkować oszronionymi szybami. Większość garaży drewnianych dobrze akumuluje ciepło i powstaje z drewna klejonego lub belek, które po odpowiednim zaimpregnowaniu stają się wyjątkowo wytrzymałe na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych.

Budowa garażu drewnianego niestety jest nieco droższa niż postawienie garażu z blachy. Koszt blaszanego garażu wynosi mniej więcej 1000 złotych, zaś garażu drewnianego minimum 9 tysięcy złotych. Jednak, jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie zalety garażu drewnianego (ekologiczność, estetyczny wygląd, wytrzymałość) to nasz wybór z pewnością będzie rozsądny.

Garaż drewniany producenta Eko Architektura

Współcześnie wysokiej jakości garaże drewniane produkuje renomowana firma Eko Architektura. Zajmuje się tworzeniem solidnych, szczelnych i ponadczasowych garaży z drewna iglastego. W ofercie posiada przeróżne modele garaży, które głównie różnią się metrażem, formą i wyposażeniem.

Garaże drewniane Eko Architektura można zamówić z montażem lub bez. Wszystkie warianty garaży mają dołączoną szczegółową instrukcję montażu, dzięki której proces budowy jest intuicyjny i łatwy do wykonania. Dużą zaletą są poręczne oraz stosunkowo lekkie elementy konstrukcyjne składające się na gotowy produkt. W zależności od wyboru modelu garażu, czas instalacji wynosi kilka godzin i wymaga pracy maksymalnie dwóch osób.

Popularnym modelem garażu producenta Eko Architektura jest RADAWA GS4. Charakteryzuje się przestrzennym wnętrzem – 36 m2, wyjątkowym zadaszeniem oraz funkcjonalną wiatą. Wiata pozwala przechować wiele przedmiotów i skutecznie chroni przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi np. deszczem lub promieniowaniem słonecznym.  W zależności od potrzeb każdy klient może wybrać garaż drewniany RADWA GS4 wyposażony w drzwi drewniane, częściowo przeszklone lub całkowicie przeszklone.

Gotowe garaże drewniane Eko Architektura są bezpieczną i wytrzymałą oazą dla samochodów, motocykli i innych pojazdów. Wysokiej jakości drewno iglaste użyte do ich produkcji gwarantuje doskonałą akumulacje ciepła, a także wchłanianie lub oddawanie nadmiaru wilgoci. Dodatkowym plusem są wysokiego gatunku elementy wyposażenia, takie jak okna lub drzwi, które zapewniają szczelność oraz dostarczają wystarczającą ilość światła naturalnego.

Pozostaw komentarz