Czym kierować się przy wyborze ekipy dekarskiej?

Budując dom marzymy, aby był on solidny, estetyczny i funkcjonalny. Staramy się wybierać, jak najlepsze materiały budowlane, które zagwarantują odpowiednią ochronę przed działaniem negatywnych czynników atmosferycznych oraz zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Bardzo ważnym elementem każdego domu jest dach, który stanowi zwieńczenie budynku. Dach jest najbardziej narażony na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych – wiatr, opady, promieniowanie UV, aby mógł właściwie spełniać swoje funkcje, powinien wykonany z solidnych i trwałych materiałów.

Aktualnie inwestorzy najczęściej decydują się na powierzenie budowy dachu dla fachowych ekip dekarskich. Zlecenie montażu daje gwarancję, że dach będzie prezentował się estetycznie, zostanie solidnie wykonany, zaś pokrycie dachowe umożliwi skuteczne odprowadzenie wód opadowych i zanieczyszczeń.

Po czym poznać fachową ekipę dekarską?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ekip dekarskich, które zajmują się wykonywaniem, naprawą oraz kryciem dachów. Jeżeli zależy nam na sprawdzonych fachowcach powinniśmy przyjrzeć się kilku propozycjom. Poleca się wybrać przynajmniej 3 firmy i wnikliwie porównać ich zakres prac, dostępność sprzętu i czasu oraz koszta związane z wykonaniem zlecenia. Dobrym rozwiązaniem jest również przejrzenie opinii w Internecie na temat renomowanych firm dekarskich stacjonujących w naszym pobliżu.

Wybierając ekipę dekarską, która ma podjąć się montażu lub krycia dachu powinniśmy przyjrzeć się ofercie firmowej. W najkorzystniejszych ofertach zazwyczaj możemy znaleźć bezpłatne opracowanie kosztów krycia/wykonania dachu, taka opcja pozwala inwestorom przygotować się finansowo i przemyśleć różne opcje. Wycena sporządzona jest po wstępnym przeglądzie wymiarów budynku oraz sprecyzowaniu potrzeb klienta. Profesjonalne firmy opracowują nieco zawyżony kosztorys, dzięki temu mamy pewność, że końcowa cena nie ulegnie wzrostowi. Dodatkowo ekipy dekarskie bardzo często oferują przeróżne formy sfinansowania usługi, np. nieoprocentowane raty. Tego typu usługa umożliwia wcześniejsze rozpoczęcie pracy, nawet, jeśli jeszcze nie mamy uzbieranych pieniędzy lub czekamy na przyznanie kredytu.

Fachowe firmy dekarskie oferują pomoc w zakresie doboru odpowiedniego materiału na pokrycie. Przedstawiają przeróżne opcje i doradzają, jaki materiał (blachodachówka, blacha, dachówka ceramiczna, gont i inne) będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Informują o zaletach i wadach wybranych materiałów, a także pouczają, w jaki sposób pielęgnować  zamontowane pokrycie dachowe.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór renomowanych firm, które działają na rynku od wielu lat. Z pewnością mają one doświadczenie i szeroką wiedzę, a stały rozwój umożliwia im oferowanie wieloletnich gwarancji na dach. Bardzo często z ofercie firm dekarskich można znaleźć gwarancję dachu na działanie nawałnic deszczowych oraz silnych wiatrów.

Przyglądając się ofercie warto zwrócić uwagę na istotne opcję, które mogą być wliczone lub nie w cenę montażu dachu np. możliwość wzmocnienia lub wymiany starej więźby dachowej, założenie instalacji odgromowej, modernizacja poddasza, montaż systemów rynnowych i dodatkowych elementów, czy też budowa komina.

Wybór materiału do krycia dachu

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania pokrycia dachowego dla sprawdzonej i profesjonalnej firmy dekarskiej. Fachowcy zatrudnieni w tego typu firmach potrafią umiejętnie doradzić i dobrać do potrzeb klienta materiał na pokrycie dachowe. Wiedzą, w jaki sposób przygotować lub zamontować nową więźbę dachową i znają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Ponadto dysponują niezbędnym sprzętem i po ukończonych pracach zajmują się sprzątaniem posesji.

Obecnie najchętniej wybieranym i polecanym materiałem do krycia dachów jest blachodachówka. Świetnie sprawdza się na budynkach w stylu nowoczesnym i z łatwością wpisuje się w otoczenie. Dużą zaletą blachodachówki jest jej lekkość, która umożliwia ułożenie materiału praktycznie na każdym dachu. Blachodachówka dostępna jest w postaci arkuszy (polecana na dużej powierzchni obiekty) oraz w formie modułów (mniejsze elementy, które idealnie sprawdzają się przy kryciu dachów w domach jednorodzinnych). Dostępna jest w przeróżnych kolorach i wersjach – matowa, z połyskiem, z powłokami ochronnymi itd. Wykazuje wysoką odporność na działanie negatywnych warunków atmosferycznych (promieniowanie UV, deszcz, śnieg oraz wiatr). Ponadto nowoczesna blachodachówka pokryta jest powłokami zabezpieczającymi, które chronią jej powierzchnię przed powstawaniem zielonych wykwitów (mchy, glony, porosty).

Pozostaw komentarz