Gotówka dla osób zadłużonych – pożyczki ratalne

Pożyczki ratalne możemy zaciągać zarówno w bankach, jak też w firmach pożyczkowych. Jednak korzystając z ofert parabanków, kryteria udzielania tego typu zobowiązań są znacznie łagodniejsze. Dzięki temu szansę na pożyczkę mają niemalże wszyscy konsumenci, nawet osoby zadłużone z komornikiem. Wystarczy złożyć wniosek online, potwierdzić tożsamość i cieszyć się ekspresową gotówką na koncie osobistym.

Pożyczki na raty dla zadłużonych — warunki

Biorąc pod uwagę oferty banków, warunki, jakie stawiają nam takie instytucje, w większości przypadków są trudne do spełnienia. Absolutną podstawą, aby otrzymać jakąkolwiek pomoc finansową, jest zdolność kredytowa, która jest skrupulatnie sprawdzana podczas procesu wnioskowania. Z tego też powodu osoby zadłużone nie mają praktycznie żadnych szans na otrzymanie dodatkowej gotówki na ważne wydatki. Jeśli mamy na koncie komornika, nasza historia w BIK ma negatywny scoring lub też otrzymujemy nieregularne dochody, banki zazwyczaj wydają wówczas negatywne decyzje pożyczkowe.

Inaczej sytuacja wygląda, gdy wnioskujemy o kredyt dla zadłużonych na raty w firmach pozabankowych. Jak sama nazwa wskazuje, takie zobowiązanie przyznawane jest nawet dłużnikom wpisanym do KRD i tym ze złą historią kredytową w BIK. Parabanki wychodzą z pomocną dłonią do osób, które nie radzą sobie ze spłatą zaległości, a pilnie potrzebują zastrzyku gotówki.

Aby otrzymać pożyczkę ratalną w firmie pozabankowej musimy:

— Być osobą pełnoletnią (w niektórych firmach wymaga się ukończenia 21 roku życia);

— Mieć ważny dokument tożsamości (najczęściej akceptuje się dowody osobiste, jednak istnieją zobowiązania udzielane na paszport czy prawo jazdy);

— Mieć polskie obywatelstwo i stały adres zamieszkania na terenie Polski;

— Posiadać konto w polskim banku (jest to niezbędne do potwierdzenia tożsamości, chyba że umówimy wizytę agenta w domu lub wybierzemy się do placówki stacjonarnej w celu okazania dowodu osobistego. Istnieje też możliwość potwierdzenia danych podczas rozmowy telefonicznej).

Pożyczki dla zadłużonych a przelew na konto z komornikiem. Jak uniknąć pobrania środków?

Osoby zadłużone często obawiają się pobrania pieniędzy z pożyczki na raty online przez komornika. Na szczęście parabanki wprowadziły do swoich ofert alternatywę dla tradycyjnego przelewu środków z pożyczki. Dłużnicy mogą wówczas skorzystać z wypłaty gotówki za pomocą czeku GIRO. W ten sposób otrzymujemy pieniądze do rąk w wybranym punkcie pocztowym, dzięki czemu unikamy ryzyka utracenia ich na rzecz spłaty długów podczas egzekucji.

 

Pozostaw komentarz