Jak działa i czy warto korzystać z Apple Pay?

Smartfony z założenia służą nie tylko do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości. Dzisiaj służą także jako pełnoprawny portfel – między innymi dzięki takim aplikacjom jak Apple Pay. Czym jest ta funkcja, jak działa i czy warto z niej korzystać?

Apple Pay – co to jest?

Apple Pay jest to aplikacja, dzięki której można dokonywać płatności mobilnych. Transakcje można przeprowadzać z pomocą wszystkich urządzeń wyposażonych w system iOS. Zgadza się – wbrew pozorom nie tylko smartphony marki Apple umożliwiają płatności z wykorzystaniem Apple Pay. Funkcja jest dostępna także na iMacach, iPadach czy Apple Watchach. Aby wszystko mogło przebiegać sprawnie, urządzenie winno być zaopatrzone w moduł NFC.

Aplikacja działa poprzez zapisywanie danych kart płatniczych. Można utożsamić ją z portfelem wirtualnym, w którym trzymane są różne środki płatnicze, w tym karty poszczególnych instytucji finansowych. Apple Pay pozwala dokonywać płatności w podobny sposób, jak przy korzystaniu z karty zbliżeniowej. Po przystawieniu do terminala płatniczego użytkownik musi przyłożyć palec do odpowiedniego miejsca w telefonie bądź autoryzować transakcję skanem twarzy.

Plusy korzystania z Apple Pay

Niewątpliwą zaletą użytkowania Apple Pay jest prostota i przejrzystość – zarówno, jeśli chodzi o korzystanie, jak i samą konfigurację. Nie trzeba za każdym razem wpisywać kodów czy spędzać kolejnych minut w poszukiwaniu określonej aplikacji w czeluściach zasobów iPhone’a. Ponadto aplikacja jest niezwykle bezpieczna: metody autoryzacji wykluczają dostęp osób trzecich, niezależnie, czy mowa o biometrii czy Face ID. To sprawia, że bezpieczeństwo jest znacznie większe niż w przypadku tradycyjnej karty. Płatności są przeprowadzane i autoryzowane błyskawicznie.

Dzięki serwisowi Przelewy24 (https://www.przelewy24.pl)/ płatności w systemie Apple Pay dostępne są w licznych sklepach internetowych – bez ryzyka udostępniania danych karty. Postaw na bezpieczeństwo i wypróbuj tę opcję już dziś.

Pozostaw komentarz