Pompy Liverani, jakie zastosowanie?

Liverani jest włoską firmą zajmującą się już od ponad 50 lat produkcją pomp dedykowanych do aplikacji przemysłowych. W ofercie producenta znajdują się pompy o różnej konstrukcji i zastosowaniu. Słynie on jednak zwłaszcza ze swoich pomp z wirnikiem elastycznym. Są to bowiem urządzenia dedykowane do specyficznego zastosowania. Na tym się jednak nie kończą ich zalety. Gdzie dokładnie są używane pompy Liverani z wirnikiem elastycznym i dlaczego warto na nie postawić?

Pompy Liverani z wirnikiem elastycznym

Pompy z wirnikiem elastycznym Liverani to innowacyjne urządzenia, które umożliwiają transport najbardziej wrażliwych mediów. Również tych, w których znajdują się cząsteczki stałe. W ofercie marki Liverani dostępne są pompy z wirnikiem elastycznym o zróżnicowanej konstrukcji. Dzięki temu można je bez problemu dostosować do konkretnych aplikacji przemysłowych. Producent oferuje zarówno pompy wyposażone w silnik elektryczny lub hydrauliczny, jak i pompy z wirnikiem elastycznym blokowe z silnikiem przekładniowym.

Ponadto do dyspozycji mamy pompy Liverani o różnej konstrukcji – w tym również rodzaju materiału, z jakiego są wykonane, a także mocy i wyposażeniu dodatkowym takim jak np. reduktor prędkości czy przemiennik częstotliwości. Producent oferuje też pompy z zabezpieczeniem przeciwwybuchowym. Warto jeszcze zaznaczyć, że elastyczne łopatki wirnika pompy pozwalają na odwrócony bieg pracy pompy, dzięki czemu bez żadnych problemów może ona działać w obu kierunkach.

Zastosowanie pomp z wirnikiem elastycznym

Ogólnie za sprawą elastycznego wirnika, który pozwala na uzyskanie doskonałego zasysania przy równoczesnym braku wywierania zbytniego nacisku na transportowaną ciecz, pompy Liverani z wirnikiem elastycznym mogą być używane do przesyłania mediów o wysokiej delikatności. Dlatego też najczęściej pompy Liverani są stosowane w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, chemicznym i farmaceutycznym. A szczególnie cenione są one przez producentów piwa i wina.

Pozostaw komentarz