Wyprawa do Birmy. Przygoda życia?

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby na wakacje wybrać się w bardziej egzotyczne miejsce. Rosnącą popularnością cieszy się na przykład Birma. Z całą pewnością na miejscu można znaleźć sporo atrakcji, a miejsc do zwiedzania nie brakuje. W grę wchodzą, zarówno rozległe, zielone tereny, jak i zabytki, na których warto skupić się przynajmniej przez moment.

Birma. Ciekawy pomysł na wakacje

Jeszcze niedawno mało kto mógł poszczycić się wyprawą do Birmy. Aktualnie jednak jest to jeden z częstszych kierunków wycieczkowych, jeśli chodzi o kraje azjatyckie. Oczywiście przed podjęciem oficjalnej decyzji o wyprawie, z całą pewnością warto dowiedzieć się o tym kraju czegoś więcej. Co takiego warto wiedzieć o Birmie, zanim postanowi się zorganizować wakacje właśnie w tym miejscu? Birma uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Azji. Szczyci się bogatą kulturą, historią oraz widokami, które na każdym zrobią niemałe wrażenie. Z całą pewnością jest to kraj dla wszystkich tych, którzy szukają miejsca oryginalnego i tajemniczego. Nie bez powodu Birma określana jest mianem miejsca wręcz mistycznego. Nagromadzenie świątyń sprawia, że na każdym kroku można wyczuć wyjątkowy klimat i bez reszty zakochać się w tym kraju.

Warto pamiętać, że aż 80% społeczeństwa Birmy wyznaje buddyzm. Historia tego miejsca nie należy do lekkich i przyjemnych. Najpierw Birma była kolonią angielską, potem japońską. W państwie nie brakowało zamieszek oraz rozlewu krwi. Mimo to w tej chwili jest tam całkiem spokojnie i turyści mogą przybywać bez żadnych obaw. Doskonałym pomysłem jest połączenie Birma Laos wycieczki. Dzięki temu, odwiedzając oba kraje, można porównać ich zwyczaje oraz kulturę i przede wszystkim przeżyć niesamowitą przygodę.

Kiedy warto rozważyć wyprawę do Birmy? Najlepszy czas na odwiedziny to okres od listopada do marca. Jest to okres ciepły i względnie pozbawiony deszczu. Dzięki temu można spokojnie podróżować po terytorium całego kraju.

Co warto zobaczyć na miejscu?

Kolejną bardzo ważną kwestią jest: Birma co warto zobaczyć? Z całą pewnością jest to kraj pełen zabytków, które każdemu przypadną do gustu. Co warto zobaczyć na pierwszym miejscu? Z reguły na początku polecane są najbardziej turystyczne miejsca. Faktycznie przyciągają one najwięcej osób, ale jak najbardziej są warte uwagi. Warto zaliczyć je już na samym początku wyprawy, aby z biegiem czasu coraz bardziej oddalać się od typowo turystycznych miejsc. W pierwszej kolejności zawsze warto odwiedzić Pagan. Głównie dlatego, że jest to pierwsza i historyczna część miasta. Bagan, czyli cały region, w którym znajduje się Pagan, bogaty jest w występujące na każdym kroku świątynie. Ich nasilenie oraz różnorodność, z całą pewnością robią niemałe wrażenie i sprawiają, że przybywają tam turyści z całego świata. Na samym terenie miasta znaleźć można aż 2000 różnych świątyń, których widok robi ogromne wrażenie! Znacząca część tych świątyń to perełki jeszcze z IX wieku. Dzięki temu jest to dodatkowa gratka.

Wielu turystów decyduje się również na wyprawę nad Inle Lake. Często nazywane jest one prawdziwym must have, które odwiedzić musi każdy, kto pojawi się w Birmie. Jest to bowiem drugie pod względem wielkości jezioro w kraju. Już na jeziorze zobaczyć można tradycyjnie ubranych rybaków oraz wczuć się w niesamowitą atmosferę, która panuje w okolicy. Tak zwane pływające wioski to także widoki, które kojarzone są właśnie z tej okolicy. To oczywiście nie tylko, bo całe jezioro otoczone jest zachwycającą zielenią i widokami, na które patrzeć można dosłownie godzinami. Będąc nad jeziorem, warto skorzystać także z lokalnej atrakcji, czyli rejsu. Aby taki rejs zrealizować, wystarczy wykupić wycieczkę w lokalnym biurze turystycznym, który takowe oferuje.

Będąc w Birmie, koniecznie należy wybrać się również do Mandalay. Zwykło się już mówić, że to miasto jest centrum kulturalnym oraz historycznym Birmy. Dobrym pomysłem jest przemieszczanie się po tym mieście na rowerze. W ten sposób można uniknąć tłoku oraz lepiej skupić się na chłonięciu jego unikatowego klimatu, który na pewno na niejednej osobie zrobi duże wrażenie. W całym mieście nie brakuje zabytków oraz atrakcji. Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę wspinaczkę na Mandalay Hill, z której rozpościera się wyjątkowy widok. Można spędzić tam dosłownie cały dzień, ponieważ pejzaże robią piorunujące wrażenie.

Czy warto wybrać się do Birmy? Jest to stosunkowo często pojawiające się pytanie. Z całą pewnością będzie to niezapomniana przygoda. W tej chwili to właśnie Birma uchodzi za jeden z najciekawszych krajów w Azji, który poszczycić się może wyjątkową historią oraz kulturą. To właśnie dlatego warto wybrać Birmę na następne wakacje i spędzić ten czas, chłonąc całkowicie odmienną kulturę oraz obyczaje. Wakacje w Birmie są idealną propozycją dla całej rodziny, a atrakcje, jakie tam czekają, na pewno zasługują na uwagę.

Pozostaw komentarz