Zakup ubezpieczenia turystycznego online – co musisz wiedzieć?

Ubezpieczenie turystyczne online stanowi wygodną formę finansowanego zabezpieczenia planowanego wypoczynku. Polisy oferowane są jednak w różnorodnych wariantach, a każdy pakiet ma określony zakres ochrony. Warto wiedzieć, jakie czynniki wziąć pod uwagę przed zakupem świadczenia.

Właściwy wariant

Ubezpieczenie turystyczne online może gwarantować różnorodne formy wsparcia. W sektorze tym sprzedawane są bowiem polisy indywidualne oraz grupowe. W przypadku wyboru świadczenia rodzinnego ochroną objęte są dwie osoby dorosłe oraz czworo małoletnich. Polisy turystyczne zostały stworzone z myślą o ludziach, planujących aktywne wakacje, oraz pracownikach, wybierających się w zagraniczną delegację. Warto więc wybrać produkt dostosowany do własnych potrzeb oraz formy wyjazdu. Osoby, uprawiające sporty ekstremalne, powinny zdecydować się na zakup specjalnego pakietu. W ramach polisy ochroną objęte jest zdrowie właściciela świadczenia oraz jego mienie. Dodatek pakietu stanowi również produkt OC, zapewniający wypłatę odszkodowania w przypadku szkód poniesionych przez osoby na skutek działań ubezpieczonego.

Dodatkowe rabaty

Klienci mogą zakupić świadczenia za pośrednictwem strony internetowej danej firmy. Chcąc wybrać pakiet dostosowany do własnych potrzeb, warto skorzystać ze specjalnej porównywarki. System jest niezwykle prosty i intuicyjny w obsłudze. Po wprowadzeniu wymaganych informacji porównywarka generuje oferty dostosowane do potrzeb konkretnego klienta. Dzięki systemowi można więc nabyć optymalny produkt. Osobom zdecydowanym na zakup ubezpieczenia turystycznego online często przysługują różnorodne rabaty i bonusy. Internetowa forma zakupu pozwala więc na zaoszczędzenie pieniędzy.

Zakres polisy

Świadczenie turystyczne zaliczane jest do dobrowolnych ubezpieczeń osobowych. Zakres ochrony w ramach polisy zależy więc od ustaleń konkretnego towarzystwa. Wypłata odszkodowania nie przysługuje osobom, które w trakcie wypadku znajdowały się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Towarzystwo ubezpieczeniowe może również odmówić wsparcia klientom, działającym wbrew prawu, obowiązującemu w danym kraju. Na całkowity zwrot kosztów leczenia nie może liczyć właściciel świadczenia, który nie skontaktował się z centrum alarmowym firmy przed transportem do jednostki medycznej.

Polisa turystyczna stanowi doskonałe wsparcie dla osób, planujących wyjazd za granicę. Warto więc zdecydować się na zakup świadczenia u sprawdzonego ubezpieczyciela, cieszącego się zaufaniem innych klientów.

Pozostaw komentarz